۳۳۱۰۸۰۰۰ -۰۴۱

شماره ثبت سفارش

۸ الی ۱۷

شنبه - پنج‌شنبه

مهم ترین اخبار فولادی ایران و جهان در آبان ماه 1400


بر اساس رویه ماه های گذشته، نگاهی به خلاصه مهم ترین اخبار و رویدادهای فولاد ایران و جهان در آبان ماه 1400 خواهیم داشت.

صادرکنندگان فولاد ایران به دنبال بازار مصر
در پی بازار ضعیف محصولات فولادی در آسیا و بخصوص چین، صادرکنندگان فولاد ایران به دنبال فرصت های جدید خود در مصر هستند چرا که این کشور در هفته گذشته اعلام کرده که تعرفه 10 درصدی بر واردات بیلت را حذف و قیمت های پیشنهادی خرید را به فولادسازان ایرانی هم داده اند. از قرار معلوم روند خرید مصری ها ادامه خواهد داشت و فرصت بسیار مناسبی را برای بازار صادرات ایران در روزهایی که بازار آسیا چنگی به دل نمی زند فراهم خواهد آورد.

کاهش تولید محصولات نهایی فولاد و مواد خام فولادسازی چین در ماه اکتبر
داده های اخیر منتشر شده از سوی اداره ملی آمار چین نشان می دهد که تولید ملی محصولات نهایی فولاد در ماه اکتبر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این موضوع در میان تلاش نهایی برای کاهش تولید سالانه فولاد خام و همچنین کاهش تقاضای محصولات پایین دستی صورت می گیرد. بر اساس این آمار، تولید میلگرد با 20.6 درصد کاهش به 18.92 میلیون تن در اکتبر رسید. تولید میلگرد همچنین در 10 ماهه امسال با کاهش 1.8 درصدی به 214.12 میلیون تن رسید.

امضای سه تفاهم‌نامه در حوزه فولاد میان ایران و بولیوی
همزمان با حضور سفیر کشور بولیوی در نمایشگاه اصفهان و گفتگو با فعالان اقتصادی، سه تفاهم‌نامه بزرگ اقتصادی به امضا رسید. سفیر کشور بولیوی طی سفر چهار روزه خود و استقرار در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، با فعالان اقتصادی این استان دیدار و گفتگو کرد. حاصل این دیدار امضای چندین تفاهم نامه بود که سهم فولاد در این میان 3 تفاهم نامه عنوان شده است.

بررسی 7 طرح فولادی درزمینه بومی سازی و کاهش مصرف انرژی
نشست تخصصی بررسی وضعیت هفت طرح فولادی درزمینه بومی سازی واقدامات عملی دربهینه نمودن مصرف انرژی بامحوریت مدیریت پژوهش ،توانمتدسازی تولید و بومی سازی شرکت ملی فولاد ایران برگزارشد. بنابه این گزارش درادامه این نشست تخصصی ،شرکت های فولادی گزارشی از میزان تولید و روند بومی سازی خود را ارائه کردند، دیدگاه های کاربردی و مشترک در زمینه کیفیت آهن اسفنجی ، مصارف انرژی مطرح شد.