۳۳۱۰۸۰۰۰ -۰۴۱

شماره ثبت سفارش

۸ الی ۱۷

شنبه - پنج‌شنبه

تلاش چندین ساله در حوزه فولاد، شناسایی بازارهای هدف داخلی و خارجی و نیاز مبرم کشور به این نوع از تولیدات در کنار اعتقاد به نیاز کشور در رسیدن به خودکفایی، قطع نیاز به خارج و نیل به اقتصاد مقاوتی باعث شد تا هلدینگ حمل‌کاری زمینه تاسیس شرکت گسترش فولاد حامد را به عنوان جدیدترین پروژه تولیدی صنعتی خود فراهم آورد.
بر همین اساس و پس از چندین سال برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و خرید ماشین‌آلات مورد نیاز، شرکت گسترش فولاد حامد به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته به هلدینگ حمل کاری در سال ۱۳۹۱ تاسیس و به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
شرکت گسترش فولاد حامد در مساحتی به وسعت ۳۰ هزار متر در شهرک صنعتی آخولا با بهره‌گیری از توان فنی و علمی کارشناسان داخلی و با هدف تولید تخصصی انواع لوله و قوطی آغاز به کار کرده است. 

ظرفیت تولید کارخانه معادل ۶ هزارتن در ماه است که در فازهای پیش رو تا ۲۰ هزارتن قابل افزایش خواهد بود. با دستیابی به این سقف تولید، بیش از 240 هزار تن در سال محصول تولید خواهد شد که در نوع خود عدد بی نظیری است.

گسترش فولاد حامد به عنوان شرکت تولیدکننده انواع لوله و پروفیل سنگین فولادی و گالوانیزه با تنوع بالای محصولات تولیدی بالغ بر 200 محصول این شرکت را به عنوان یکی از توانمندترین تأمین‌کنندگان محصولات سبک و سنگین فولادی در ایران و کشورهای همسایه مطرح کرده است. تولید انواع لوله سنگین فولادی از قطر 22 میلی‌متر تا 76 میلی‌متر با ضخامت یک میلی‌متر تا 3 میلی‌متر و تولید انواع قوطی از قطر 20*10 تا 80*40 و پروفیل‌های مورد کاربرد در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، ساختمان‌سازی و درب و پنجره‌سازی باعث شده است مصرف‌کنندگان داخلی را از محصولات خارجی و وارداتی بی‌نیاز نماید و نسبت به تأمین مواد اولیه‌شان مطمئن سازد. همچنین گسترش فولاد حامد این امکان را فراهم آورده‌اند که محصولات اختصاصی بر اساس نیاز مشتریان و به سفارش مشتری نیز تولید شوند.

این شرکت در تلاش است تا با افتتاح فاز جدید توسعه‌ای کارخانه گسترش فولاد حامد در سال 1402 بر تنوع سبد محصولات خود بیفزاید. گسترش فولاد حامد با افتتاح این فاز توسعه‌ای به عنوان شرکت تولیدکننده انواع لوله و پروفیل سنگین فولادی و گالوانیزه مطرح خواهد شد. در این فاز ورق گرم و گالوانیزه نیز به مواد اولیه مورد استفاده این شرکت اضافه خواهد شد. به این ترتیب، هلدینگ حمل‌کاری خواهد توانست اقدام به تولید لوله و پروفیل‌های اصطلاحاً ریزبار با ابعاد کوچک‌تر نیز اقدام کرده و در بازار این نوع از محصولات فولادی نیز بدرخشد.

همچنین تولید لوله‌های گالوانیزه با کاربرد در استراکچرها و سازه‌هایی که با خطر خوردگی مواجه هستند نیز در فاز جدید توسعه‌ای ممکن خواهد شد. گسترش فولاد حامد با افتتاح خطوط جدیداقدام به تولید لوله و پروفیل گالوانیزه از ورق سرد می‌کند. به این ترتیب هزینه تولید محصولات گالوانیزه به میزان قابل توجهی پایین خواهد آمد تا این محصول با کیفیت بالاتر و قیمت پایین‌تری به دست مصرف کننده برسد. از کاربردهای این محصول می‌توان به سازه‌های مناطق مرطوب، سالن‌های ورزشی و گلخانه‌ها اشاره کرد.

افزایش 4 خط تولیدی به گسترش فولاد حامد از جمله برنامه‌های توسعه‌ای سال 1402 هلدینگ حمل‌کاری است. با این خطوط جدید شرکت گسترش فولاد حامد قادر خواهد بود با کاهش ضخامت ورق گرم به روش سرد و تولید محصولات با کیفیت جدید با قیمت تمام شده پایین‌تر بازارهای جدیدی را پیش روی خود ببیند. در صورت فعالیت این 4 خط به صورت 2 شیفت شاهد افزایش بالغ بر 100 نفر در حوزه اشتغالزایی هلدینگ خواهیم بود. علاوه بر این افتتاح فاز جدید افزایش 100 درصدی میزان تولید را نیز در هلدینگ حمل‌کاری به دنبال خواهد آورد.

بر همین اساس، آنچه هلدینگ حمل‌کاری را بر آن داشت تا در کنار دیگر مجموعه‌های صنعتی تولیدی خود، شرکت گسترش فولاد حامد را تاسیس نماید، توان تولید محصولات تخصصی و انحصاری در زمینه لوله، قوطی و پروفیل است که دیگر رقبا توانایی تولید چنین محصولاتی را ندارند.

استفاده از توان متخصصان داخلی و بومی از نقاط قوت این واحد تولیدی است و تلاش شده است تا نیروی کار جوان و متخصص استان جذب شرکت گسترش فولاد حامد شوند. این کارخانه درفاز اول خود با بکارگیری بیش از 140 نفر نیروی انسانی کارآمد و متخصص، سهم قابل توجهی در اشتغال زایی داشته و با بهره برداری از فاز های توسعه ای خود تعداد نیروی انسانی در بخش‌های اداری و فنی را به بیش از 400 نفر خواهد رساند.

شرکت گسترش فولاد حامد با فعالیت خود علاوه بر اشتغالزایی و تولید محصول با کیفیت مورد نیاز بازار داخلی، موفق شده است بر توانمندی تولید کنندگان داخلی در بسیاری از زمینه های صنعت کشورمان بیفزاید و از واردات بی رویه ی محصول نهایی نیز بکاهد، که ارزش افزوده این اقدام برای کشور بسیار بالاست.

آنچه محصولات این شرکت را با دیگر محصولات بازار متمایز می کند، بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب، فضای فیزیکی مناسب، تجهیزات مدرن، دقیق و پیشرفته و به کارگیری نیروم متخصص، جوان و کارآمد است.